Camaïeu

Camaieu – oblečenie plné elegancie a francúzskeho štýlu

 

Módny reťazec Camaieu má svoj pôvod vo Francúzsku, krajine vybraného jedla, mravov i módy. Chcete o ňom vedieť niečo viac? Potom ste na správnej adrese …

značka Camaieu

História značky Camaieu (správne písané Camaïeu, nesprávne napríklad Cameia či Camaiau) sa začala písať v krajine galského kohúta v roku 1984. Pri jej zrode stáli páni Jean Pierre Torck a Jean Duforest. Tí si dali za cieľ vytvoriť módnu značku pre ženy, ktorá by bola schopná reflektovať súčasné trendy a všetko to, po čom každá moderná žena túži. Za viac ako 25 rokov sa Camaieu stal symbolom modernej, atraktívne a cenovo dostupné francúzskej módy.

oblečenie Camaieu

Francúzsky šarm a štýl za dostupnú cenu

Značka Camaieu sa už od svojho počiatku zameriava na ženy vo veku 20 – 40 rokov, čomu zodpovedá aj štýl jednotlivých kolekcií. Tie sa v sebe snaží snúbiť francúzsky šarm spolu s eleganciou a v rámci svojich modelov dávajú na obdiv ženskosť ich nositeliek. Či už vám padne do oka blúza, šaty, nohavice či sukne, v oblečení značky Camaieu sa budete cítiť vždy pohodlne a žensky.

Camaieu si už od svojho založenia dala za cieľ priblížiť sa ženám tak, ako to len bude možné a stať sa značkou, s ktorou budú zdieľať svoje každodenné radosti i problémy. Výsledky a kladná odozva na seba nenechali dlho čakať – Camaieu si ženy obľúbili a už v roku 1991 mala v rodnom Francúzsku viac ako 100 butikov. To podporilo nadšenie jej zakladateľov, ktorí sa rozhodli Camaieu rozšíriť aj za hranice domoviny – konkrétne do Belgicka, Holandska, Španielska a Švajčiarska. Spolu s medzinárodnou expanziou bola predstavená aj nová podznačka menom Camaïeu Homme, čo nebolo nebolo nič menšieho než rad módneho oblečenia pre mužov.

kolekcia Camaieu

V nasledujúcich rokoch sa značka ďalej rozvíjala a rozširovala. Otváralo sa stále viac a viac butikov a predstavovali sa úplne novej rady oblečenie, napr. Oblečenie pre deti pod značkou Camaïeu Enfant. Rok 1995 môžeme z hľadiska histórie spoločnosti označiť za prelomový – kvôli poklesu módneho odvetvia sa spoločnosť musela uchýliť k celej rade krízových opatrení, ktorých výsledkom bolo ukončenie niekoľkých módnych radov alebo zatvorenie butikov v zahraničí. Oživenie prišlo až o pár rokov neskôr, v roku 1997.

Dnes má značka Camaieu nad 500 butikov vo Francúzsku aj v zahraničí. Väčšinu z nich priamo vlastné, niektoré fungujú na základe franšízy. O priania zákazníkov tejto módnej značky sa k dnešnému dňu stará takmer 2 950 zamestnancov z celého sveta. Camaieu má v súčasnej dobe svoje butiky okrem Francúzska aj v Belgicku, Taliansku, Rusku, Španielsku, Poľsku alebo napríklad Slovenskej a Českej republike.

dámske, ženské oblečenie Camaieu

Kde nájdete predajne Camaieu?

Prezrite si nižšie zoznam všetkých obchodov Camaieu v Slovenskej republike. Nájdite najbližší obchod Camaieu pre Váš pohodlný nákup. Popritom si môžete prezrieť aj naše online katalógy oblečenia pre dámy.

V akých mestách Camaieu nájdete? Svoje butiky má táto značka v mestách:Bratislava, Košice, Trnava, Nitra, Trenčín, Prievidza, Banská Bystrica, Prešov, Poprad. Viac informácií nájdete na domovskej stránke www.camaieu.com, kde je dostupný aj e-shop.