Converse

Converse – legendárna značka obuvy

 

Ultimátne história značky Converse! Kde sa vzala, prečo prišla a ako vznikol legendárny model topánok Chuck Taylor All-Star. To všetko v našom súhrnnom článku o Converse.

značka ConverseZnačku Converse s typickou hviezdou v logu asi netreba milovníkom módnych ikon príliš predstavovať. Aby tiež nie, keď dnes snáď skoro každý pozná známej a veľmi obľúbené topánky Converse. Samotnú spoločnosť Converse založil v roku 1908 podnikateľ menom Marquis M. Converse s cieľom vyrábať kvalitné topánky pre normálnych ľudí. Postupom času sa zameral aj na produkciu športových topánok, spočiatku predovšetkým určených pre tenis.

topánky Converse

Do tejto doby bola spoločnosť Converse normálnym výrobca obuvi, akých boli v USA desiatky. Zlom prišiel v roku 1917, kedy spoločnosť Converse predstavila topánku určenú pre basketball menom All-Star. Avšak jej hviezda nezažiarili ihneď, ale až s príchodom basketbalistu Charlesa H. (alias Chuck Taylor), ktorý si posťažoval, že ho z topánok bolia nohy a to už bol len krôčik k tomu, aby ho spoločnosť zamestnala za účelom ďalšieho vývoja a propagácie týchto topánok. Tak sa zrodila legenda Chuck Taylor All Star.

Ukážka – Converse topánky, Converse tašky a iné

proukty Converse

Hoci sa firme Converse po Druhej svetovej vojne príliš nedarilo, za čo mohol nástup úplne nových rivalov vyrábajúcich topánky typu Nike, Adidas a neskôr aj Reebok, meno známej značky len tak nezapadlo do zabudnutia. Mnoho ľudí aj napriek tomu prekvapil bakrot firmy v roku 2001, kedy stratila podiel na trhu a nedokázala sa vyrovnať so silnejúcou konkurenciou. Injekcie, ktorá Converse znovu uviedla do života, prišla vzápätí v roku 2003 od spoločnosti Nike, ktorá značku, topánky a vlastne celú firmu kúpila.

Boty Converse – obrázky a fotky

Boty Converse

Od roku 2003 sa Converse darí dobre. Okrem mnohých typov topánok sa pod touto značkou na trh dostávajú potrebné tričká, mikiny, tašky a mnohé ďalšie tovaru. Päťcípa hviezda je skutočne ikonou, ktorá aj po viac ako sto rokoch od svojho vzniku má stále čo povedať a oslovuje veľa ľudí. Na rozdiel od svojich začiatkov dnes Converse nie natoľko spätá s basketbalom (hoci stále veľa športových hviezd ich topánky nosia) ako skôr s hudbou – konkrétne rockom a punkom. Práve tam teraz ikonická hviezda septembra najviac, pretože si umelci z vyššie uvedených žánrov rýchlo conversky (konkrétne potom legendárny model Chuck Taylor All Star) obľúbili a prijali za svoje. Značné popularite Converse v poslednej dobe napomohla aj skvelá reklamnú kampaň, kde vystupovala rad živých i mŕtvych „kultúrnych hrdinov“ a všetci boli spojený nohami do jedného veľkého reťaza – bol tu napríklad Sid Vicious, James Dean, Billy Joe Armstrong a v domácej verzii potom Kay Burianek zo Sunshine.

Chuck Taylor All Star

Kde kúpiť topánky Converse

Zháňate topánky, tričká, mikiny alebo tašky Converse? Zoznam obchodov a e-shopov, kde sa dá kúpiť tovar Converse na tomto mieste nájdete už čoskoro. Ak o nejakom viete, môžete sa o to podeliť do diskusie.