Michael Kors

Značka Michael Kors – praktickosť, krása, výraznosťti a luxus

 

Michael Kors je svetovo preslávený dizajnér luxusných doplnkov a oblečenia. Poďme si ho trochu bližšie predstaviť.

Michael KorsMichael Kors v roku 1981 založil spoločnosť pod svojím menom a v súčasnej dobe sortiment jeho výrobkov zahŕňa obuv, hodinky, šperky, pánske a dámske konfekčné oblečenie, parfumy a rôzne doplnky. Jeho obchody sa nachádzajú v najprestížnejších svetových metropolách vrátane New Yorku, Milána, Paríža, Londýna či Tokia a v mnohých ďalších. Kors sa narodil v roku 1959 a prvé návrhy vytvoril už vo svojich devätnástich rokoch. Od roku 2002 vytvára pod svojou značkou aj kolekcie pre mužov.

Slávni nosia Michaela Korsa

katalóg oblečenia Michael Kors, značka Michael KorsModely Michaela Korsa sú nosené tými najslávnejšími hviezdami. Objavili sa v nich napríklad Jennifer Lopez, Rachel McAdams, Heidi Clám, Catherine-Zeta Jones či Michelle Obama. Jeho šaty sa objavili neraz aj na striebornom plátne, keď je vo svojich rolách obliekli napríklad Cate Blanchett alebo Gwyneth Paltrow. Michael Kors bol tiež porotcom v úspešnej reality šou Project Runway, ktorý v amerických televíziách bežal plných päť sezón. Aj vo filme Diabol nosí Pradu bol spomenutý odkaz na Michaela Korps, keď si Meryl Streep ako Miranda Prestley dohovára odvoz na jeho párty.

Michael Kors hodinky, Michael Kors kabelky, Michael Kors outlet

Jednoduchosť a krása

Michael Korsa sa vo svojich kolekciách snaží dosiahnuť pohodlie a dlhej životnosti všetkých svojich výrobkov od kabeliek cez oblečenie až po hodinky. Preto u neho nenájdeme žiadnu bezmyšlienkovitú extravaganciu, ale skôr premyslené a funkčné prvky spojené so zaujímavými detailmi. Zameriava sa na oblečenie, hodinky a doplnky, v ktorých sa človek cíti dobre a pohodlne. Výrobky Michaela Korsa avšak vďaka svojej praktickosti nestrácajú nič na kráse, výraznosti a luxusu. Michaelove kúsky sú mnohokrát jednoduché, avšak upútajú pozornosť či už výraznými farbami alebo svoju rafinovanosťou. Michael Korsa získava ocenenie nielen v oblasti módy, ale v roku 2010 získal cenu za významnú pomoc pri rozvoji výskumu rakoviny, od Inštitútu výskumu rakoviny.