GUESS

Guess – kolekcie dámskych, pánskych i detských modelov

 

Guess patrí k najobľúbenejším výrobcom štýlových hodiniek a kabeliek súčasnosti. Ak ste aj vy podľahli ich čaru, čítajte ďalej.

Značka GuessMódna značka Guess vznikla roku 1981 v Kalifornii a založili ju bratia Paul a Maurice Marciano, pochádzajúci z JužnéhoFrancúzska. Práve rodné Francúzsko dodáva všetkým výrobkom Guess ten náležitý elegantný štýl skombinovaný s nádychom divokého amerického západu. Ich kvalitné kolekcie vzápätí dosiahli úspechu ako v USA, tak aj v Kanade a postupne rozširovali svoj repertoár o ďalšie produkty.

Guess vytvorila prvú reklamnú kampaň v roku 1982 a o tri roky neskôr uzreli svetlo sveta ich preslávené čierno-biele reklamné fotografie. Z reklamných kampaní značky Guess vzišiel aj celý rad známych tvárí modelingu, ako napríklad Claudia Schiffer, Adriana Lima, Eva Herzigová, ale objavili sa v nich tiež Drew Barrymore či Paris Hilton.

móda Guess

V deväťdesiatych rokoch začala popularita značky Guess výrazne klesať z dôvodov novej konkurencie (v podobe značiek Calvin Klein, Diesel, Tommy Hilfiger či Gap), straty skvelého renomé a marketingové a ekonomickej situácie.

Po roku 2000 značka Guess úplne zmenila stratégiu aj štýl a na kontroverzné minulosť, ktorú získala v deväťdesiatych rokoch, sa z veľkej časti pozabudlo. Hlavným marketingovým prvkom nových kampaní sa stali fotografie plné vzrušenia a sexuálneho iskrenie, vďaka ktorým sa firma Guess začala opäť vracať na vrchol. Nová reklamná kampaň s módnou ikonou a vzorom amerických teenagerov Paris Hilton bola veľmi úspešná a Guess si tak mohol pripísať na účet celý rad nových zákazníkov.

kabelky Guess

Džínsová móda podľa Guess

V osemdesiatych rokoch sa firma Guess zaradila po boku tých najpopulárnejších značiek produkujúcich džínsovú módu. Guess bola jednou z prvých spoločností, ktoré začali vyrábať dizajnérske džínsy, ktorý povyšoval klasické džínsy na módny hit, podobne ako tomu bolo napríklad u Calvin Klein. Ich prvý produktom, ktorý je zároveň preslávil, boli revolučné 3 zipsové džínsy „Marilyn“, z ktorých sa stal okamžitý trhák vďaka novému obopnutému strihu zvýrazňujícímu ženskú postavu.

Guess kolekcia

Guess kolekcia

móda GuessUž od začiatku svojho pôsobenia stoja na čele firmy bratia Marciano. Maurice sa zaoberá dizajnom a prosperitou spoločnosti, zatiaľ čo Paul sa stará o imidž a reklamné kampane.

V súčasnosti Guess navrhuje kolekcie dámskych, pánskych i detských modelov. Veľký úspech slávi Guess takisto s kolekciami hodiniek a tiež s ostatnými doplnkami, medzi ktoré patrí ako široká škála kabeliek, topánok, tak aj šperkov. Guess tiež produkuje špeciálnu lacnejšiu kolekciu oblečenia a doplnkov, ktoré sa predávajú v outletoch značky alebo na ich webe. Spoločnosť Guess Inc., združujúca pod sebou všetky odvetvia a značky Guess, sa snažia, aby ich produkty získali veľkú prestíž a exkluzivitu, a preto sa začala objavovať aj na svetových týždňoch módy. V roku 2005 potom prišla spoločnosť na trh so svojím novým parfumom.

hodinky Guess

Obchody Guess v SR

Ešte na začiatku deväťdesiatych rokov bola u nás značka Guess známa len skupinke módnych znalcov, ktorí sledovali novinky zo sveta zahraničnej módy. Postupom času sa ale táto módna ikona oblečenia aj doplnkov značiek Guess, Guess Jeans a Guess by Marciano stala známou a obdivovanú aj na slovenskom trhu.

Na slovenskom môžete jedinečný štýl Guess nájsť napríklad v Guess Košice Aupark, alebo GUESS BY MARCIANO Aupark Bratislava