Alexander McQueen

Alexander McQueen – značka originality a extravagancie

 

logo Alexander McQueenAko to už tak býva, najväčší géniovia bývajú aj najviac kritizovaný. Ináč tomu nebolo ani u mladého návrhára Alexandera McQueena, ktorý šokoval ako širokú verejnosť, tak aj svojich kolegov a tiež novinárov. Alexander založil svoju módnu značku až v roku 1992. Za krátku dobu sa však jeho modely dostali do podvedomia ľudí predovšetkým vďaka originalite, perfektným strihom a temnej sexy estetike. Kritiku a zároveň veľkú obľúbenosť si značka zaslúžila vďaka extravagancii a popieraniu zarytých konvencií.

Preč so snobstvom

Alexander McQueen

„Nikdy som sa nechcel podobať Lagerfeldovi a nehodlám sa hrať na snoba ani teraz.“

Alexander McQueen je dobre známy vďaka očividnému nesúhlasu sa snobskou módou. Zastáva názor, že oblečenie by sme si mali vyberať srdcom, nie podľa toho, či sa na kolekciách objavuje monogram známej firmy, ktorým by sme sa potom chválili pred svojimi známymi.

modely značky Alexander McQueen

Prax u princa Charlesa

Nedoštudovaný mladík z Londýna opustil v 16-tich rokoch školu a šiel pracovať do miestnych krajčírskych dielní. Svoj talent stále rozvíjal. Šil obleky pre slávne mená ako princ Charles či Michail Gorbačov. Vďaka spolupráci so slávnymi návrhármi sa dostal na prestížnu školu, kde začal prezentovať svoje majstrovské kolekcie. Originalita a extravagancia kraľovala aj prvým modelom.

oblečenie Alexander McQueen

Značka, ktorá šokuje

Prvýkrát značka Alexander McQueen vystúpila na svet s kolekciou Highland Rape. Svet módy bol doslova šokovaný, pretože okrem čipkovaných šiat boli modelky na móle postriekané krvou. Napriek tomu stojí za všetkou zlobou perfektne strihaná kolekcia a nákazlivá sexi estetika.

kolkcia Alexander McQueen

Kolekcia hýriaca farbami

Kolekcia pre rok 2016 je samozrejme nevšedne originálna a plná nápaditých zlepšení. Vzory a motívy sú natoľko originálne, že dokázali uviesť do pozadia všetky línie a strihy, ktoré sa tiež úžasne podarili. Farebné kreácie na šatách niekedy pripomínajú exotickú rastlinu, inokedy napríklad motýľa. Ako vidíte originalite sa medze nekladú. Šmrnc a sex-appeal nechýba ani jednofarebným modelom, ktorých je ale značná menšina. V týchto kolekciách dominuje väčšinou lesklo šedočierna farba.

Keby ste mali možnosť pozrieť sa na všetky modely značky Alexander McQueen, získali by ste pocit, že návrhári tejto značky používajú snáď všetky odtiene farieb, ktoré na svete existujú. Viac vnímavým jedincom by sa dokonca zdalo, že sa snažili nájsť odtiene nové.

módna prehliaka Alexander McQueen

V jednotlivých outfitoch sú väčšinou použité 3 farby a ich odtiene. Alexander napríklad vezme odtieň čiernej, červenej a bielej, pričom u červenej uplatňuje rôzne druhy odtieňov tejto farby.

Ak patríte medzi osobnosti, ktoré sa považujú za jedinečné, potom môžete vyskúšať módu značky Alexander McQueen, ktoré je tiež veľmi osobitá. Každý človek je originál, preto by ste sa aj vy mali odievať originálne, napríklad značkou Alexander McQueen, ktorá túto úlohu spĺňa nadmieru dobre.