MANGO

Módna značka Mango – mladistvý, hravý a krásny

 

značka MangoMango je nadnárodná spoločnosť, ktorá sa venuje dizajnu, výrobe a marketingu odevov a doplnkov pre ženy. Má nad 6 500 zamestnancov, 1 650 z nich pracuje v hlavnom pracovisku v Barcelone. Priemerný vek zamestnancov Mango je 30 rokov az 82% sú to ženy.

Šaty Mango – ukážka

šaty Mango

Na svete je viac ako 1 000 obchodov značky Mango v 89 krajinách na piatich kontinentoch. Najviac rozšírená je značka v Taliansku, Číne a Austrálii. Vlani sa otvorili pobočky napríklad v Miami alebo San Franciscu v USA.

Nová kolekcia každú sezónu!

Značka Mango ponúka každú sezónu novú kolekciu vysoko módnych a kvalitných odevov.

kolekcia Mango

Tohtoročná hlavná dámska kolekcia Mango je rozdelená na tri línie – Masculine & Feminine, Check it out a The morning after. Rad Masculine & Feminine sa vyznačuje rozšírenými naberanými rukávmi, môžete v nej tiež nájsť pánske nohavice s nižším pásom. Pre kolekciu Check it out je typický výber vzorov – štvorčeky a kárované látky, pripomínajúce kovbojské módu. A Morning after? Tam nájdete všetko, čo ste u predchádzajúcich dvoch línií nenašli – romantické šaty aj sexy sofistikované „malé čierne“.

Celebrity pre Mango

Značka Mango je tiež známa svojou spoluprácou so sestrami Cruz – Monicou a Penelope. Tie pre značku navrhujú svoju radu už viac ako rok. Pre tohtoročnú zimu pripravili kúsky inšpirované pánskym štýlom, ktoré sú zároveň sexy a spĺňajú svoj zimný údel – skrášliť a pritom zahriať.

Monica a Penelope Cruz

oblečenie Mango

Už od začiatku fungovania firmy Mango obsadzuje do svojich reklamných kampaní slávnej Top modelky. Napríklad slávna Nemka Claudia Shiffer propagovala Mango dokonca tri roky po sebe v rokoch 1992 – 1995. Deväťdesiate roky boli naozaj v znamení Top modeliek. Okrem Claudia Schiffer sa v kampaniach objavili aj Eva Herzigová, Christy Turlington alebo Naomi Campbell. 21. storočie privialo nové tváre, napríklad Karolína Kurková alebo herečku Milu Jovovich.

Mladistvé kolekcie značky Mango

Hlavný úspech značky spočíva v tom, že módny návrhári sa snažia prispôsobiť svoje modely požiadavkám mladých ľudí v každej krajine zvlášť. Kolekcia sa teda líši v Anglicku a napríklad v Turecku. Spoločným faktorom zostáva voľba kvalitných materiálov a starostlivé spracovanie. Môžeme sa tešiť tak z dámskych kolekcií, tak z kolekcií pánskych či detských. Duch mladistvosti dýcha doslova z každého modelu značky Mango.

Dámská kolekcia Scarlett

V súčasnosti sa nám ponúka mnoho zaujímavých dámskych kolekcií. Jednou z najobľúbenejších je kolekcia Scarlett určená pre svojrázne ženy, ktoré nemajú rady typický ležérny štýl, ale preferujú vkusné, mladistvé modely, ktoré dokážu podtrhnúť dámske krivky. Kolekcia zahŕňa ako šaty, tak svetre, tričká, nohavice, opasky tak aj dámsku obuv. Volili sa predovšetkým voľnejšie strihy, ktoré ale zároveň dokážu podčiarknuť to, čo majú. Prevládajú tmavšie odtiene farieb. Ceny vás milo potešia. Svetre môžete zaobstarať od 20 eur a krásne šaty vhodné do spoločnosti od 60 eur.

Dámská kolekcia Ange Casta

Ak preferujete vyzývavejšie modely podporené hravými farbami, potom sa vám zapáči kolekcia Ange Casta, pre ktorú je hlavným cieľom maximálne skrášliť doslova každú ženu a urobiť z nej bohyňu. Ponúka sa šaty, blúzky aj svetríky. Všetko na čo si spomeniete. Kombinácia výrazných farieb je veľmi dobre zladená. Cenová relácia je opäť príjemná. Nádherné šaty môžete získať od 50 eur.

Dámská kolekcia Stormy Weather

Ak sa vám páči pestrofarebné vzory, ale chcete, aby váš šatník bol taky trochu elegantné, potom odporúčame kolekcia Stormy Weather, ktoré pekne snúbi farebnosť a eleganciu. Typickým príkladom môžu byť dámske kabátiky. Kvalitné spracovanie a klasické strihy dodávajú pocit nezávislosti, výrazné farby potom už len dodajú nádych mladistvosti.

Dámské Jeansy Mango

Na pultoch značky Mango nájdeme jeansy rôznych strihov. Volia sa väčšinou trochu užšie nohavice. Viac farebné prevedenie môžeme vidieť aj tu. Nechýba ani vkusné zdobenie kamienkami, ktoré decentne zaujmú. Volené boli väčšinou svetlejšie odtiene, biela, svetlo šedá a svetlo béžová. Cena sa pohybuje od 30 po 150 eur.

Značka Mango síce nepatrí medzi vrcholné svetové módne značky, ale dokázala osloviť tisíce mladých ľudí, ktorí si žiadajú pestrosť nielen v ich životoch, ale aj v móde. Nechajte za sebou svet plný šedi a vstúpte do sveta módnej značky Mango, ktorý je mladistvý, hravý a krásny.

Bohatá ponuka oblečenia pre každého

kabelky Mango

V súčasnej dobe Mango ponúka línie „HE“ (Pre mužov, zameraná hlavne na pohodlnú, ale elegantný módu.), „MNG jeans“ (Kvalitné džínsy za dostupné ceny.), „Mango touch“ (Všetky druhy doplnkov od okuliarov, cez topánky , šperky až po krásnej kabelky.), kolekciu „Penelope“ navrhnutou herečkou Penelope Cruz, kolekciu „Why not“ pre ženy nad štyridsiatku alebo tiež limitované kolekcie, ktoré sa veľmi často menia a sú ponúkané iba vo vybraných obchodoch.

V Mangu nájdete takmer všetky druhy oblečenia, aké si dokážete predstaviť. V lete si tu môžete zakúpiť plavky alebo osušky, občas sa objavia aj kolekcie spodnej bielizne. V čom však Mango vyniká sú rôzne druhy búnd alebo kabátov, ktoré sa iste stanú legendárnymi.

Za zmienku stoja tiež doplnky. Zháňate topánky, kabelku, opasok či snáď peňaženku? V Mangu to zoženiete.

Okrem širokej ponuky tiež v Mangu oceníte profesionálny prístup predavačiek a asistentiek. Radi vám poradia, a keď nakupujete sama, donesú vám do kabínky napr. Inú veľkosť skúšaného odevu.

Kde kúpiť oblečenie značky Mango

Pre pohodlné nakupovanie Mango ponúka tiež eshop na adrese www.mangoshop.com, ktorý ponúka tovar aj pre slovenské zákazníčky. Oficiálne stránky spoločnosti Mango nájdete na www.mango.com. Veľmi obľúbený je tiež outlet tejto značky, kde nájdete zľavy a akcie na rôzne tovary z minulých kolekcií. Adresa eshopu je http://www.mangooutlet.com/