Next

Next – značkové oblečenie od hlavy až k päte

 

Značku oblečenia Next asi na Slovensku netreba príliš predstavovať. Jedná sa o možno vôbec ten najobľúbenejší britský reťazec, ktorého módu možno na Slovensku zakúpiť. Pod hlavičkou Next nájdete kvalitné a cenovo dostupné oblečenie pre celú rodinu vrátane obuvi, oblečenia pre deti, doplnkov a vybavenia pre domácnosti.

Ak navštívite niektorú z predajní značky Next, možno budete prekvapení tým, že sa tu neponúka iba ich tovar, ale sú tu zastúpené aj iné značky. To súvisí s filozofiou súčasného vedenia, ktoré chce, aby si v ich obchodoch vybral úplne každý. Vďaka tomu tu vedľa hlavnej módnej značky nájdete potrebné oblečenie Adidas, Nike, Puma, Quiksilver, Roxy, Ralph Lauren, Levi ‚, Burberry, Oakley, Killah, Lipsy a mnohé ďalšie.

oblečenie Next

Hoci sa príbeh značky Next začal písať už v roku 1864, kedy túto spoločnosť založil krajčír Joseph Hepworth (vtedy ešte pod názvom Joseph Hepworth & Son), štýlová britská móda v podobe, v akej ju poznáme dnes, sa na trh dostala až na začiatku 80 . rokov minulého storočia. Prvý z radu obchodov Next bol otvorený až vo februári 1982 a zameriaval sa predovšetkým na dámsku módu. Konceptom obchodov nesúcich značku Next bolo obliecť zákazníčky od hlavy až k päte – prečo by si žena mala kupovať len šaty, keď môže mať aj nohavice, tričko, náušnice či topánky?

Next oblečenie pre ženy

Oblečenie pre mužov pod značkou Next prišlo v roku 1984, kedy bolo na túto značku premenované asi 50 obchodov fungujúcich pod starým názvom Hepworth. Ako spoločnosť rástla a skupovala svojich konkurentov a dodávateľov, rozširovala sa jej ponuka súčasného oblečenia a boli tiež predstavené úplne nové módne rady. Vedľa dámskeho a pánskeho sa objavilo aj detské oblečenie Next, čím dala spoločnosť jasne najavo, že chce obliecť celú vašu rodinu a nemieni v tom robiť kompromisy. Detské oblečenie možno na našom trhu nájsť pod značkou Nextík.

katalóg značky Next

Obchodné aktivity značky Next sú rozdelené na 3 hlavné kanály:

Next Retail

Reťazec Next je s viac ako 480 vlastnými obchody tretí najväčší obchod s módou vo Veľkej Británii a Írsku (hneď za Marks & Spencer a Philip Green ‚s). Každý, kto niekedy navštívil Anglicko, musel na tento obchod s módou a oblečením určite naraziť.

Next Directory

Podstatnú časť odbytu oblečenia Next tvoria katalógový a internetový predaj. Sama spoločnosť ročne vydáva niekoľko tlačených katalógov a prevádzkuje niekoľko portálov ponúkajúce možnosť objednania tovaru z pohodlia domova. Aj na Slovensku obľúbený a fungujúce je napríklad Next Direct na adrese www.nexdirect.com Rovnako ako v kamenných obchodoch aj tu nájdete tovar mnohých iných značiek, v nedávnej dobe sa ponuka napríklad rozšírila o pánske bielizeň Calvin Klein alebo Vishal Vora. Prehľad hlavnej kolekcia je na domovskej stránke www.next.co.uk.

Next International

Tento kanál zahŕňa všetky zahraničné aktivity spoločnosti, predovšetkým potom takmer 150 rôznych obchodov po svete, do ktorých spadajú aj pobočky prevádzkované na základe franchisingu. Príkladom sú napríklad obchody Next v Slovenskej republike. Tie možno nájsť napríklad Next Bratislava V – Petržalka, Einsteinova 18, Next Bratislava – Ružinov, Ivanská cesta 16, Next Bratislava Pribinova 8 a niekoľkých ďalších mestách. Oblečenie tejto značky ponúkajú aj mnohé outlety a internetové aukcie.

Next outlety