Nike

Nike – vysoká kvalita za prijateľnú cenu

 

Značka NikeNike je popredným svetovým dodávateľom športovej obuvi a odevov so sídlom v americkom Oregone. Za viac ako štyridsať rokov pôsobenia na trhu sa táto značka stala symbolom mnohých športových úspechov. Pôvodné korene značky Nike by sme našli predovšetkým v atletike.

Ako to bolo s logom Nike?

oblečenie Nike

Len málokoho z nás by určite napadlo, že návrh dnes už kultového loga Nike, vytvoreného študentkou Portlandské univerzity, stál na začiatku sedemdesiatych rokov zakladateľa Billa Bowermana a Philipa Knighta iba 35 dolárov. Dvojica nadšených športovcov najskôr takmer desať rokov podomácky experimentovala s gumovými materiálmi s vidinou pohodlnejšej a predovšetkým ľahšej obuvi a v roku 1972 naozaj prichádza s prevratným konceptom, ktorý hýbe svetom. Začiatkom 80. rokov sa topánky pod novou značkou Nike predávajú po celých Spojených štátoch. V roku 1992 na olympiáde v Barcelone už nosia ich oblečenie aj obuv všetci americkí medailisti.

Ukážka topánok a oblečenia Nike

produkty Nike

Nová kolekcia oblečenia vyrobená z na dotyk príjemných materiálov, ktoré nedráždia pokožku. Vysoká priedušnosť a rýchle odvádzanie potu, oblečenie Nike bude skrátka dýchať s vami.

Just do it!

V súčasnej dobe zamestnáva spoločnosť Nike Inc. viac ako 30 000 ľudí po celom svete a jej ročný obrat predstavuje vyše 18 miliárd amerických dolárov. Už dávno sa neorientuje len na bežeckú obuv, ale vyrába tovar pre širokú škálu športov vrátane futbalu, basketbalu, tenisu alebo napríklad golfu. Do mysle mnohých športových fanúšikov sa Nike zapísal aj svojim sloganom Just do it (Jednoducho to urob), ktorým dáva najavo, že má rád výzvy a vždy sa snaží byť technologicky o krok napred. Nedávno napr. Táto značka uviedla do predaja kriketové topánky s takmer o tretinu nižší hmotnosťou než ponúka konkurencia.

Kopačky a iné Nike topánky

Nike obuv

Dámska aj pánska obuv pre každodenné príležitosť. Na obrázku zľava: kopačky Mercurial Vapor, Nike Dunk a Nike Zoom Sisteron +

Kvalitné materiály preverené hviezdami

Nestačí vám mať topánky ako každý druhý? Navrhnite si na internetových stránkach svoju vlastnú farebnú alternatívu a počas týždňa máte doma pár topánok, ktorý nebudete chcieť zložiť – a zaplatíte len o 20% viac než v obchode. Ale nie je to ani zďaleka len obuv, ktorá robí Nike jednu z najpopulárnejších značiek na svete. Jej športové aj každodenné oblečenie vyznačujúce sa pohodlnosťou, vysokou kvalitou a príjemnosťou použitých materiálov za prijateľnú cenu sa stalo vyhľadávaným tovarom u profesionálov i začínajúcich športovcov.

Z tých profesionálnych, ktorí značke robia svojím menom reklamu, by sme mohli menovať futbalistu ako je Didier Drogba, Cesc Fabregas alebo tenistu typu Rafael Nadal. Okrem nich po značke Nike siaha aj mnoho klubov a národných reprezentácií. Tí všetci obliekajú dresy z dielní Nike rovnako ako vy, ak zo seba chcete vydať maximum. Ak ste náročnejší a nechcete sa v športe obmedzovať, s Nike rozhodne neoľutujete.

NikeFenomén Nike+

Skvelým ťahom pre značku Nike bolo spojenie s inou hviezdnu ikonou – spoločnosťou Apple. Dohromady totiž spustili projekt nazvaný Nike +, ktorého zmyslom je predstaviť behanie ako skvelý spôsob aktívneho trávenia voľného času. Stačí navštíviť domovskú www.nikeplus.com, kde nájdete komunitu bežcov a ďalšie informácie o projekte Nike +. Ten zaznamenal úspech predovšetkým vďaka podarenej kampani menom Men vs. Women a objavili sa v ňom celebrity ako Paula Radcliffe, Roger Federer, Fernando Torres alebo herečka Eva Longoria.

Kde nakupovať značkové oblečenie Nike?

Autorizovanými predajňami oblečenia i obuvi Nike v Slovenskej republikeA3 Šport, Intersport, Sportisimo, Hervis, Praguestore, Max Store, Sport Plus, Sports Direct, Exisport alebo Lifestyle Sports. Nájdete ich v každom väčšom meste v sieti obchodných domov ako Olympia, Carrefour, Avion, Aupark, Max, Optima, Polus, Interspar a Futurum.