H&M

H&M – s touto značkou sa nebudete nudiť

 

Značka H&MSvetoznáma značka H & M bola založená roku 1947 Erling Persson vo švédskom meste Västerås. V súčasnej dobe má už 1700 obchodov s módou a kozmetikou po celom svete. Ponúka módu pre deti, ženy i mužov a to vysoko kvalitné kúsky za priaznivú cenu. Prvý obchod bol otvorený vo Švédsku už v roku 1947, značka má teda viac ako šesťdesiatročnou tradíciu.

V H & M však neponúkajú len oblečenie, ale aj vlastnú kozmetiku a obuv. Nápadité kolekcie vytvára viac než 100 návrhárov. V tomto obchode sa nikdy nebudete nudiť, pretože pobočky sú denne obnovované novými kúskami.

Oblečenie H&M

Obchody po celej Európe

Vo Švédsku, Nórsku, Dánsku, Fínsku, Holandsku, Nemecku a Rakúsku H & M ponúka svoju módu tiež cez internet ako online obchod. H & M nevlastní žiadne továrne, všetky výrobky si nechávajú vyrobiť na zákazku u dodávateľov, najčastejšie v Ázii a v Európe, okrem toho zamestnáva viac než 68 000 zamestnancov v pobočkách v 33 krajinách sveta. Obrat firmy v roku 2007 bol 92 123 miliónov švédskych korún.

obchod H&M

Línie H&M sa delia na: Women (ženy), Men (muži), Kids (deti), Divided, Cosmetics (kozmetika), & denim (džínsy) a Accessories (doplnky).

Ženy, muži a deti

dámske oblečenie H&M, pánske oblečenie H&M, detské oblečenie H&M

Kolekcia Women sa špecializuje na módu pre ženy akéhokoľvek veku. Kolekcia obsahujú ako klasické kúsky ako nohavicové kostýmy, kabátiky a pod., Ale aj súčasné trendy a tiež všetko od spodnej bielizne cez každodenné oblečenie, až po večerné šaty. Línia pre ženy obsahuje aj podlíniu L.O.G.G. – Nadčasové nedbalé kúsky, H & M Sport pre aktívny životný štýl. Mama pre ženy, ktoré chcú byť trendy aj v tehotenstve a BIB v nadmerných veľkostiach. Počas jarnej sezóny H & M ponúka tiež veľký výber plaviek.

kolekcia H&M

H & M pre mužov obsahuje oblečenie i doplnky. Táto kolekcia je koncipovaná tak, aby pokryla všetky mužské chute a potreby. Mužská kolekcia je plná krajčírskych kúskov ako rôznych sák, ale tiež módnych kúskov, ktoré odrážajú posledné trendy. Táto sekcia tiež obsahuje podlíniu L.O.G.G. – Línia inšpirovaná retro módou. Môžete v nej nájsť aj kolekciu doplnkov, ako ponožky, spodná bielizeň alebo pyžamá.

Kolekcia Kids (pre deti) je rozdelená do troch častí – pre najmenších (babies), pre deti (children) a pre väčšie deti do 14 rokov (young). Oblečenie pre deti je pohodlné, praktické, bezpečné, ale aj módne. Tiež pre deti je pripravená kolekcia LOGG, ktorá ponúka ponožky, spodná bielizeň, nočné prádlo, doplnky aj plavky.

Kolekcia pre mladých

Divided je kolekcia vytvorená špeciálne pre mladých. Táto línia je o kreatívnom dizajne a najnovších trendoch z ulice a klubovej scény. Kolekcia sa skladá z džínsových kúskov a street wear módy pre všetky príležitosti – od každodenného oblečenia až po party kúsky. U Divided nájdete aj oblečenie z organickej bio bavlny a veľa doplnkov dotvárajúcich váš štýl.

Svetový návrhári pre H & M

móda H&M

Pre H & M vytvorili špeciálne kolekcie napríklad Stela McCartney, Viktor & Rolf, Madonna alebo Karl Lagerfeld.

Kde kúpiť oblečenie značky H & M

Ak patríte k milovníkom oblečenia značky H & M,  na tomto mieste nájdete e-shop, kde sa dá ich tovar kúpiť.